W pobliżu naszego hotelu znajduje się wiele miejsc, które warto odwiedzić podczas wycieczek w trakcie pobytu.
CZERMNO - założone przez osadników mennonickich w końcu XVIII w. Znajduje się tam kościół pw. św. Wawrzyńca z 1947-52, proj. A. Szaniawski. Miejscowość posiada czytelny kulturowy krajobraz pomennonicki: rozłogi pól i wierzby.
GĄBIN - pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z 1215 r. Zyskał prawa miejskie nadane w 1437 r. przez ks. mazowieckiego Ziemowita V. Od XVI w. jest ośrodekiem sukiennictwa. Miasto zostało zniszczone w połowie XVII w. podczas wojen szwedzkich. Od pierwszej połowy XIX w. było osadnictwem sukienników niemieckich. Znajdziemy tam klasycystyczny ratusz z 1826 r. projektu J.Kubickiego, kamieniczkę z 1809 r., cmentarz katolicki z kaplicą cmentarną z połowy XIX w. i grobami powstańców z 1863 r., cmentarz ewangelicki z żeliwnymi nagrobkami neogotyckimi z XIX w. oraz cmentarz żydowski z kilkunastoma macewami.
IŁÓW - pierwotna nazwą był Gylów. Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1224 r. - wówczas Konrad ks. mazowiecki darował go cystersom sulejowskim. W 1248 r. nastąpiła zamiana pomiędzy zakonnikami, a ks. Ziemowitem I na inną wieś. Obecną nazwę i prawa miejskie Iłów otrzymał w 1506 r. W 1846 został zakupiony przez Księstwo Łowickie i utracił prawa miejskie po 343 latach. Znajdziemy w nim Kościół pw. Znalezienia Krzyża Świętego z 1781 r. (po spaleniu w 1915 r., odbudowany przez H. Kuderę), dzwonnicę i ogrodzenie z pierwszej połowy XIX w., cmentarz ewangelicki i pozostałości po cmentarz żydowskim.
PŁOCK - jedna z najstarszych miejscowości na Mazowszu. Od końća X w. był grodem książęcym, w latach 1079 - 1138 faktyczną stolica Polski podczas okresu panowania Władysława I Hermana i Bolesława Krzywoustego (w Kaplicy Królewskiej znajduje się ich sarkofag). W 1495 r., został włączony do Korony. W latach 1975 - 1998 był stolica województwa. Najcenniejsze zabytki na Wzgórzu Tumskimto : romańska rotunda i palatium z końca XI w., Bazylika Katedralna z XII w. (później przebudowana), gotycka Wieża Zegarowa, Wieża Szlachecka - obydwie w kompleksie budynków opactwa pobenedyktyńskiego o zamku książęcego z XIV w., szkoła "Małachowianka" - najstarsza z istniejących w Polsce (od 1180 r.), gotycki kościół farny. Płock jest miastem bardzo przyjaznym turystom. Warto odwiedzić Stare Miasto, Płocki Ogród Zoologiczny położony na unikalnym, malowniczym obszarze, Muzeum Mazowieckie będące najstarszym polskim muzeum powstałym z inicjatywy społecznej w 1821 roku, posiadające zbiory historyczne, numizmatyczne, artystyczne, i archeologiczne. Wzgórze Tumskie to dla wielu jeden z najpiękniejszy widoków w kraju. Na Bulwarach Wiślanych znajdziemy wiele atrakcji, w tym możliwość żeglugi statkiem widokowym po Wiśle.
SANNIKI - dawna wieś książęca z parafią erygowaną w 1441 r., przez ks. mazowieckiego Ziemowita V. Majątek na początku XIX w. był własnością Pruszaków, gościli tu Fryderyka Chopina w 1828 r. Na pamiątkę pobytu kompozytora umieszczono tablicę w ścianie dworu i pomnik w parku autorstwa B. Kurzei. Znajdziemy tam kościół pw. św. Józefa z 1870-72 r., barokowo - klasycystyczny autorstwa Fr. Tournelle'go, rozbudowany przez K. Wojciechowskiego w latach 1889-92, a także dwór neorenesansowy w stylu włoskiej willi z 1880 r., wg projektu Wł. Marconiego i park krajobrazowy z połowy XIX w.
SŁUBICE - pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z XIV w. Około 1790 roku właścicielem został Józef Mikorski, podkomorzy gostyniński i kasztelan rawski. Znajdziemy tam kościół pw. Wniebowzięcia NMP z 1791 r. z klasycystyczną fasadą, z fundacji Mikorskich. Wewnątrz marmurowy pomnik Andrzeja Młodziejowskiego - kanclerza i biskupa poznańskiego, autorstwa Jakuba Monaldiego powstały w latach 1780 - 84, a także plebanię z 1880 r., klasycystyczny pałac sprzed 1789 r., zaprojektowany przez Hilarego Szpilowskiego, będącego również autorem kościoła i park krajobrazowy z początku XIX w., gdzie znajdują się w oficyny pałacowe i pawilony ogrodowe.
STUDZIENIEC - najbliżej położona miejscowość z pałacem z końca XVIII w. zbudowanym dla rodziny Skarżyńskich. W otoczeniu pozostałości parku krajobrazowego ze starodrzewem, w parku sztuczna grota - kapliczka ze źródłem.
TROSZYN POLSKI - na uwagę zasługuję tu drawniany kościół pw. św. Leonarda z 1636 r. Na jego wyposażeniu znajdują się ołtarze i ambona późno renesansowe. Wieś została całkowicie zalana podczas powodzi w 2010 r.
WIĄCZEMIN POLSKI - wieś pomennonicka z zachowanym menonickim domem modlitewnym z 1938 r. Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego poświęcony kulturze Olędrów, będący filią Muzeum Mazowieckiego w Płocku - można w nim zobaczyć wyremontowany dawny kościół ewangelicko–augsburski, pobliski odnowiony cmentarz, a także typowe dla osadnictwa olenderskiego zabudowania gospodarskie wraz z wyposażeniem: jednobudynkowy tzw. langhoff, łączący część mieszkalną ze stodołą i oborą, który został przeniesiony z miejscowości Kępa Karolińska oraz, pochodzący z miejscowości Białobrzegi, zespół obiektów składający się z budynku mieszkalnego, stodoły oraz budynku powidlarni, służącej także jako suszarnia owoców. Wyremontowany został także istniejący budynek szkoły. We wnętrzach budynków powstały stałe ekspozycje prezentujące tradycyjne ich wyposażenie, oczywiście olenderskie, zarówno w części mieszkalnej, jak choćby sypialnia, jak również w części gospodarczej, gdzie znalazł się sprzęt rolniczy. Wszystkie pamiątki po Olendrach zostały pozyskane od mieszkańców dawnych olenderskich osad w trakcie badań terenowych.Wieś całkowicie zalana w czasie powodzi w 2010 r.
ZYCK POLSKI - znajduje się tam kościół pw. św. Michała Archanioła z 1870 r. zbudowany wg planów Franciszka Tournelle. Wieś całkowicie zalana podczas powodzi w 2010 r.
Do większości opisanych lokalizacji z łatwością można dotrzeć rowerem. Hotelowa mapa rowerowa jest do pobrania
TUTAJ, a recepcja udziela wszelkich informacji odnośnie atrakcji i wypożyczania rowerów.
Zachęcamy do zwiedzania!